Genel GÜNDEM 

Berkin Elvan Ölümünün 5. Yılında Anıldı

Gezi direnişinde İstanbul, Okmeydanı’nda biber gazı fişeğiyle vurulan ve 11 Mart 2014’te hayatını kaybeden Berkin Elvan, mezarı başında anıldı.

Elvan ailesi ve Taksim Dayanışması, “Umudun çocuğu Berkin’imizi yitireli tam beş yıl oldu. Berkin Elvan Ailesi ve Taksim Dayanışması olarak bugün  saat 14.00’te Feriköy Mezarlığı’nda Berkin’imizi anıyoruz” şeklinde bir davet metni yayınlamıştı.

Bugünkü anmaya Elvan ailesi, Taksim Dayanışması üyeleri, CHP İstanbul Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Ali Şeker, CHP PM Üyesi Erdal Aksünger, HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu katıldı.

Anne Gülsüm Elvan oğlunun mezar taşını öperek, çiçek bıraktı, “Senin o dik duruşunu şimdi ben alıyorum” dedi. Anma töreni Berkin Elvan için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Saygı duruşunun ardından açıklama yapan baba Sami Elvan, “Benim çocuğum ve benim çocuğum gibi çocuklar bu yolda bedenlerini kaybettiler. Berkin Elvan vurulalı tam 6 yıl oldu. Bugünde 5. yılını anıyoruz. Benim çocuğum yaşıyor ben ondan adım gibi eminim. Çünkü anıları hiç aklımdan çıkmıyor. Yaşamasaydı unuturduk, bu insanlar da unuturdu” dedi.

“Gezi bir halktı, ekmekti, su ve adaletti. Ne ararsanız o vardı. Benim çocuğum ve onun gibileri bu yolda bedenlerini kaybetti. Ben burada bütün Türkiye’ye sesleniyorum. Berkin Elvan sadece benim çocuğum değil, hepinizin çocuğudur.”

Benzer Haberler

Leave a Comment