Genel GÜNDEM SAĞLIK 

TTB’den ‘Beyaz Eylem’ çağrısı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi 2012 yılında bir hasta yakını tarafından katledilen Dr. Ersin Arslan’ın ölüm yıldönümü olan 17 Nisan günü, sağlıkta şiddete dikkat çekmek üzere, Türkiye’nin tüm illerinde ve tüm kurumlarında çalışan hekim ve sağlık çalışanlarına “Beyaz Eylem” çağrısı yaptı.

TTB Merkez Konseyi’nin konuya ilişkin açıklamasında “TTB İzmir’de hekime ve sağlık çalışanlarına yönelen vahim şiddeti kınamak ve ülkeyi yönetenleri, bir kez daha ve bir kez daha görevlerini yapmaya, çözüm bulmaya davet etmek üzere; İzmir Sağlık Platformunu oluşturan meslek odası, sendika ve derneklerin almış oldukları ‘1. basamakta iş bırakma ve İzmir eski Sümerbank önünde 12.30’da basın açıklaması yapılması’ kararının en etkili biçimde gerçekleşmesi için İzmir’de 1. basamakta çalışan bütün hekimleri GöREV’lerini yapmaya, işlerini güçlerini bırakarak basın açıklamasına katılmaya davet etmektedir” denildi.

Artık dayanılmaz bir hal alan sağlıktaki şiddet konusunda sonuç alıcı düzenlemeler yapılması teleplerinde ısrarcı olduklarını belirten TTB, “Dr. Ersin Arslan’ı yitirdiğimiz ve ‘Hekime-sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önleme günü’ olarak kabul edilmesini istediğimiz 17 Nisan Çarşamba günü Türkiye’nin bütün illerinde ve bütün kurumlarında çalışan hekimleri ve sağlık çalışanlarını bu konuyu gündeme taşımak üzere illerinde ‘Beyaz Eylem’e davet ediyoruz” diye belirtildi.

Benzer Haberler

Leave a Comment