Genel GÜNDEM SİYASET 

Eski AKP’li Vekil Selçuk Özdağ:”Gitmeyi bilmek gelmekten çok daha değerlidir.”

24. 25 ve 26. Dönem AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ partisi AKP ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde de yine sosyal medya hesabından paylaştığı “Siyasette kazanırsınız-kaybedersiniz.Unutmayalım ki kazanmak sorumluluk, kaybetmek (yenilgi) öğretmendir.” ifadeleri ile partisinin 31 Mart seçimlerindeki yenilgisine ve AKP’nin İstanbul seçimlerine yönelik tutumuna göndermede bulunan Özdağ, bugün yine sosyal medyadan partisine yönelik eleştirilerini sürdürdü.

AKP’li Özdağ, geçtiğimiz günlerde de İstanbul’da halen süren oy sayımını eleştirmiş ve “Bütün Türkiye’nin sandıkları bir günde sayılırken, İstanbul’da bir avuç sandığın 15 günde sayılamaması demokrasimiz adına da Türkiye adına da bir ayıptır” ifadelerinden sonra bugün sosyal medya hesabından paylaştığı tweetlerde “Bu seçim, partilerine oy veren birçok seçmenin mutlu olmadığını, uygun alternatifler gösterilmesi halinde rahatlıkla tercih değiştirebileceğini göstermiştir. Aslında demokrasimizin geleceğide siyasetin çeşitlenmesine, farklı düşünceleri baskılayan anlayışlardan kurtulmamıza bağlıdır.” sözlerine yer vererek kamuoyunda beklendiği üzere yeni kurulacak partinin de AKP’nin alternatifi olacağına da işaret etti.

Özdağ, açıklamalarının devamımda ise “Demokrasilerde gelmenin de gitmenin de yolu bellidir. Her parti seçimle gelir, seçimle gider. Hatta gitmeyi bilmek bazen gelmekten çok daha değerlidir. Demokratik olgunluk gelirken değil, giderken belli olur.” ifadelerine yer vererek İstanbul seçimlerinde partisinin tutumunu üstü kapalı da olsa eleştirdi.

Özdağ açıklamalarındaki “Sadece partiler değil, gazeteler, televizyonlar da çeşitlenmelidir. Vatandaşın farklı kaynaklardan haber alma hakkının kısıtlanması demokrasiden ve hukuk devletinden vaz geçmedir.” sözleriyle de gittikçe parti bültenleri haline gelen yandaş medyanın tutumunu eleştirerek “Halkını aldatan bir medya halkına ihanet etmiş olur.” ifadeleriyle havuz medyasına çok sert sözlerle yüklendi.

Benzer Haberler

Leave a Comment