Genel GÜNDEM SİYASET 

Sanatçılardan Linç Girişimine Kınama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun asker cenazesinde uğradığı saldırıya oyuncular, yazarlar, sanatçılar ve aydınlar tepki gösterdi. Çok sayıda isim ortak hazırlanan metne imza atarak linç girişimini kınadı.

Aralarında çok sayıda oyuncu, yazar, sanatçı ve aydının bulunduğu isimler ortak bir bildiriye imza atarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırıyı kınadı.

Açıklama şöyle:

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde gerçekleştirilen linç girişimi, kutuplaştırma siyasetinin ve nefret dilinin toplumdaki yansımasını ve son derece tehlikeli sonuçlarını bir kez daha oratay sermiştir.

Bu saldırı göstermiştir ki; ayrışmaların sorumsuzca körüklenmesi, ülkemizi, geçmişte yaşadığımız ve ayarlarını henüz saramadığımız toplumsal acılarla her an karşı karşıya bırakabilir.

Saldırının failleri, azmettiricileri ve varsa görevini yapmayan tüm yetkililerden derhal hukuk önünde hesap sorulmalı; saygıyla andığımız şehitlerimiz üzerinden sürdürülen bu utanç verici gerilim sona erdirilmelidir.

Bu çerçevede biz aşağıda imzası bulunan yurttaşlar, Sayın Kılıçdaroğlu ve heyetine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, tüm yetkilileri şiddeti besleyen ötekileştirici söylemlerden uzak, birleştirici ve sorumlu bir dil kullanmaya davet ediyoruz.”

Benzer Haberler

0 Thoughts to “Sanatçılardan Linç Girişimine Kınama”

 1. BruceSaicy
  Your comment is awaiting moderation.

  Press the “Download Now” button to download OBD Auto Doctor Crack Serial.
  The process will just take a few seconds.

  Diagnose your vehicle, detect malfunctions, monitor sensors or on-board performance using a simple yet powerful application with a user-friendly interface

  Mirror Link —> OBD Auto Doctor Full Version With Keys Latest

  · Release version: 3.6.0
  · Patch date: April 18 2019
  · Developer: Creosys
  · Downloads: 8276
  · Download type: safety (no torrent/no viruses)
  · Status: clean (as of last analysis)
  · File size: unknown
  · Price: 0
  · Special requirements: no requirements
  · Systems: Windows 10 64 bit, Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP
  · User rating:

  Keywords:
  obd auto doctor crack and keygen free download, obd auto doctor crack hack, obd auto doctor crack only, obd auto doctor full version with keys latest, obd auto doctor with crack, obd auto doctor crack exe, obd auto doctor licence keys, obd auto doctor keygen serial, obd auto doctor key crack, obd auto doctor serial key

  More software: here

Leave a Comment