Genel GÜNDEM KÜLTÜR SANAT 

Şanışer ve 20 müzisyenden gündem yaratan çalışma: #Susamam

Şanışer lakaplı Sarp Palaur ve 20 sanatçı, #Susamam isimli şarkıda bir araya gelerek ülke ve dünya gündemindeki sorunları dile getirdi. Şarkı kısa sürede çok büyük etki yarattı.

Diken’den Müjde Yazıcı Ergin’in haberine göre müziğin bir şeyleri değiştirebileceğine inanan 20 müzisyen, doğa, adalet, eğitim, kadına şiddet, hayvan hakları gibi birçok konuda susamadıklarını #Susamam adlı projede dile getirdi. Dün gece 00:00’da yayınlanan şarkıda her müzisyen belli bir konu hakkında rap yapıyor. 

Proje kapsamında tasarlanan #Susamam tişörtleri internet üzerinden satışa sunuldu; gelirleri köy okullarına bağışlanacak.

Instagram’da şarkıya özel olarak tasarlanan ‘Susamam’ yüz filtresiyle sanatçıların birbirine bağış konusunda meydan okuyacakları bir ‘challenge’ hareketi de başlatılacak. Bu sayede bir araya gelen sanatçıların susamadığı her sorun yalnızca farkındalık yaratmayacak, sorunların çözülmesi için bir katma değer de sağlayacak.  

Projede Şanışer’e eşlik eden isimler ise şöyle: Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel, Kamufle. Şarkının aranjörlüğü Murat Acar’a ait.

Benzer Haberler

Leave a Comment